Pokój dziecięcy

Pokój dziecka nie może być nudny i ponury!

Porady

  • Szafa to duży mebel i szczególnie widać to w pokojach dziecięcych, zazwyczaj o niewielkim metrażu. Z tego względu szafa powinna być kolorowa i ciekawa. Jako wypełnienie frontów drzwiowych można wykorzystać kolorowe szkło zabezpieczone folią, które również łatwo można zachować w czystości. Jak wiemy, dzieci często naklejają na drzwi szafy różnego rodzaju ozdoby, a z takiej powierzchni w łatwy sposób będziemy je mogli usunąć.
  • Wszyscy wiemy, że w dziecięcych pokojach panuje często bałagan. Prośba rodziców o jego uprzątniecie zazwyczaj sprowadza się do tego, że dziecko wszystkie ubrania i zabawki na siłę upycha w szafie. Jednak w przypadku zamontowania drzwi przesuwnych nie ma ryzyka, że pod naporem wszystkich tych rzeczy drzwi się otworzą i wszystko z impetem wypadnie na podłogę.
  • W pokojach dziecięcych jak najbardziej wskazany jest montaż szaf z drzwiami przesuwnymi, gdyż nie zajmują one miejsca podczas otwierania i małe dzieci nie będą miały żadnych trudności z ich przesuwaniem. W szafie można wyznaczyć miejsce na pudła z zabawkami, misiami, lalkami, klockami lub też podzielić mebel na część na zabawki i odzież.

KOM_PA_17_pm