Szafy

O szafach:

Szafy Komandor wykonywane są na konkretny wymiar, więc wpasowują się do każdego wnętrza. Wysokość drzwi szaf to 280 cm, ale dzięki cokołom i obniżeniom wysokość szafy jest dowolna. Najczęściej montuje się szafy o głębokości 60-65 cm. W przypadku zastosowania drzwi przesuwnych głębokość szafy wynosi 50-55 cm, gdyż 10 cm zajmuje tor dolny, po którym poruszają się drzwi.

Szafy, ze względu na budowę i umiejscowienie, podzielić można następująco:

 

  • Szafa wnękowa – stawiana między ścianami pomieszczenia. Czasem jedna ze ścian może być wykonana z płyty laminowanej. Tego typu szafa zajmuje całą wysokość pomieszczenia, w związku z czym nie jest wymagane montowanie odrębnego sufitu, ani podłożą, gdyż stanowi je podłoga w danym pomieszczeniu, czyli kafelki, wykładzina, panele podłogowe.
  • Szafa pełna – na obudowę składają się: podłoga, sufit, ścianki boczne, ścianka tylna wykonane z płyty. Szafa pełna montowana jest w miejscu, gdzie ściana lub podłoże są zniszczone i klient chce je ukryć. Najczęściej zabudowa zajmuje fragment ściany.
  • Szafa z pawlaczem – może przybierać postać wcześniej wspomnianych szaf: pełnych lub wnękowych, w których na górze montuje się dodatkową zamykaną szafkę (pawlacz). Taki rodzaj szaf najczęściej stawia się w mieszkaniach wysokich na ponad 2,5 m
  • Szafa narożna – ma kształt litery „L” i może być zarówno pełna, jak i wnękowa. Montowana na prostopadłych ścianach schodzących się w jednym rogu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA