Stoliki nocne

Funkcjonalny mebel wzbogacający sypialnię

Porady

  • Stolik nocny zazwyczaj stawiany jest obok łóżka lub z jego obydwu stron. Ich kolorystyka najczęściej jest adekwatna do tej zastosowanej w sypialni i w pozostałych meblach. Jednak czasami warto pokusić się o niestandardowe rozwiązania i np. zastosować przykuwające wzrok i uwagę faktury oraz barwy we frontach lub blatach.
  • W przypadku sypialni o małym metrażu lepiej jest postawić jeden stolik nocny o ciekawym designie zamiast dwóch i tym samym zachować odrobinę wolnej przestrzeni.
  • Na stolikach nocnych zazwyczaj ustawiana jest lampka oraz kilka niezbędnych rzeczy w sypialni np. szklanka z wodą, książka czytana przed snem oraz budzik. Aby swobodnie móc po to wszystko sięgać, wysokość stolika powinna być dopasowana do łóżka.
  • Jako stolik nocny może także sprawdzić się długa półka montowana w zagłowiu łóżka. To najlepsze rozwiązanie, które sprawdza się w małych sypialniach, gdzie nie ma możliwości wstawienia szafki nocnej. Półka na całej długości zagłowia dodatkowo optycznie wydłuży i powiększy pomieszczenie.

bigVIP_03sy