Garderoby

Nowoczesne garderoby na wymiar

Porady

  • Najlepiej, aby garderoba sąsiadowała z sypialnią lub też byłą oddzielona od niej drzwiami przesuwnymi lub ścianką kartonowo-gipsową. Zastosowane ścianki działowe oraz drzwi i ich wypełnienie mogą stanowić integralny element wystroju pomieszczenia. To do klienta należy wybór barw i wzorów materiałów.
  • W garderobie zaleca się stosowanie drzwi przesuwnych z tego względu, że wsuwają się do wnętrza garderoby, przez co nie zajmują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu. Do wypełnienia drzwi stosuje się przeróżne materiały, w tym: rattan, lustro, loom, lacobel lub płytę laminowaną, wszystkie dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Dla osób preferujących ekologiczne i naturalne rozwiązania najlepsze będą wypełnienia rattanowe, bambusowe oraz loomowe.
  • Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów pomiędzy regałami i szafami. Przyjmuje się, że jest to 70 cm. Systemy kolumnowy i rurowy sprawią, że wnętrze garderoby będzie wyglądać na przestronne. Dodatkowo profile i rurki w kolorze anody naturalnej doskonale wyglądają w połączeniu z drewnopodobnymi płytami i świetnie wpasowują się w wystrój każdego wnętrza, nadając mu nowoczesny wygląd.
  • Półki są niezbędnym elementem wyposażenia każdej garderoby. W zależności od przeznaczenia mogą się różnić długością i głębokością. Najlepiej, aby na każdej z półek przechowywać tylko jeden określony rodzaj rzeczy. Na pościel, ręczniki itp. przeznaczmy długie i głębokie półki znajdujące się wysoko w zabudowie. Będą one pełnić rolę bieliźniarki. Z kolei półki najbliżej sufitu można wykorzystać jako pawlacz i przechowywać tam rzeczy oraz akcesoria sezonowe np. śpiwory, namioty itd.

a1.jpg-94569