Akcesoria do szaf

Szereg udogodnień w Twojej szafie

Wybierz akcesoria

 • Półki – w zależności od przeznaczenia mogą być długie, krótkie, głębokie lub płytkie. Wykonywane są z płyt o grubości 18 mm oraz 28 mm w zależności od projektu. Sporadycznie montowane są półki z prowadnicami montowanym do ich krótszych boków. Wówczas uzyskujemy wysuwne półki, które dodatkowo są wyposażone w niskie czoło szuflady i idealnie sprawdzają się dużych garderobach jako schowek na męskie koszule lub już gotowe zestawy wyjściowe.
  Przy montażu półek warto pamiętać o tym, żeby nie były dłuższe niż 100 cm. Dłuższe półki przy zbyt dużym obciążeniu ubraniami mogą się zacząć wyginać, co wygląda dość mało estetycznie. Poza długością półki równie ważna jest jej głębokość. O wiele bardziej wygodnej jest umieszczanie rzeczy obok siebie, a nie sięganie głęboko do szafy.
  Także wysokość pomiędzy półkami nie powinna być zbyt duża, aby tym samym nie tworzyć z ubrań wysokich stosów, które mogą się przewracać, a wyciągniecie tekstyliów znajdujących się na samym dole jest utrudnione. Najlepiej, aby szerokość półki odpowiadała wielokrotności umieszczanej na niej ubrań – wskazane są 2 komplety odzieży obok siebie. Tyma samym zostanie wykorzystana cała powierzchnia półki i nie będzie się na niej niepotrzebnie zbierać kurz.
 • Drążek – jest to metalowa rurka, która za pomocą rozet mocowana jest ścianek szafy i na niej umieszcza się wieszaki z odzieżą długą oraz krótką. Montując drążki, jeden pod drugim, zyskujemy jeszcze większą przestrzeń w szafie, która można jeszcze lepiej zagospodarować. Warto jednak pamiętać o tym, aby drążek nie był dłuższy niż 100 cm. Przy zbyt dużej ilości odzieży może się on wygiąć i nawet pęknąć.
 • Kosz druciany – dobrze sprawdzi się jako schowek na pościel oraz ręczniki. Z racji swej ażurowej konstrukcji zapewni odpowiedni dopływ powietrza do umieszczonych w nim rzeczy, dzięki czemu będą one dłużej świeże i ładnie pachnieć. W ofercie dostępne są kosze w kolorze: białym, srebrnym oraz chromowane. Każdy z nich występuje w kilku rozmiarach, a zatem można je zamontować w każdej zabudowie. Dodatkową zaletą kosza z linii chromowanej jest to, że można go w pełni wysunąć i posiada opcję cichego domyku.
 • Stojak na buty – pomieści 6 par butów, do których będziemy mieli swobodny dostęp z racji pełnego wysuwu tego elementu wyposażenia szafy. Atutem prawideł jest to, że umieszczona na nich buty nie odkształcają się i zachowują swoją pierwotną formę. Stojak na buty najlepiej sprawdzi się w garderobach, gdzie przechowujemy już wyczyszczone i przygotowane na następny sezon obuwie oraz w szafach znajdujących się w korytarzach, gdzie trzymamy obuwie noszone każdego dnia.
 • Wieszak na krawaty i paski – pozwala na wygodne przechowywanie krawatów, pasków oraz damskich szali i chust. Wieszak mocowany jest do bocznej ścianki szafy i tym samym nie zabiera zbyt dużo przestrzeni w zabudowie. Wieszak z serii chromowanej pomieści 11 krawatów oraz 6 pasków. Dostępny jest także wieszak w czarnym kolorze z innej linii akcesoriów wyposażenia szafy.
 • Wieszak poprzeczny – polecany szczególnie w szafach, których głębokość jest mniejsza niż 50 cm, gdzie montowany jest pod półką. Jego sporym atutem jest to, że można go wysunąć na całej długości i bezproblemowo sięgnąć po potrzebną nam rzecz.
 • Wieszak na spodnie – możemy na nim umieścić spodnie, paski, a także akcesoria potrzebne do pielęgnacji i czyszczenia odzieży. Wieszak z serii chromowanej może pomieścić 8 par spodni, które na pewno z niego nie spadną, gdyż został on wyposażony w antypoślizgowe gumki. Adekwatnie jak pozostałe akcesoria z linii chromowanej, tak i wieszak na spodnie wysuwa się w całości i tym sposobem zyskujemy pełny i swobodny dostęp do odzieży. Na tego rodzaju wieszaku możemy również trzymać spódnice.
 • Półka na buty – ażurowa półka w szczególności przeznaczona do montowania w garderobach, gdzie trzymamy wyczyszczone już obuwie. Półka wysuwa się na całą długość i my zyskujemy swobodny dostęp do 4 par butów. Umieszczając jedną półkę nad drugą, możemy stworzyć specjalną strefę tylko do przechowywania obuwia.
 • Kosz na bieliznę – jest to głęboki worek wykonany z płótna. Można w nim przechowywać odzież przeznaczoną do prania lub tą, która ma zostać wyprasowana. Płótno, z którego został wykonany kosz przepuszcza powietrze i można je zdjąć, aby móc go wyczyścić, co jest ważne ze względów higienicznych. Kosz na bieliznę można z montować w pomieszczeniach gospodarczych oraz modułach wyznaczonych w szafach oraz garderobach.
 • Pantograf – wieszak, który został tak skonstruowany, aby ułatwić sięganie po rzeczy znajdujące się na wyższych poziomach garderoby lub szafy. Za pomocą specjalnego drążka pantograf można ściągnąć na niżej i tym samym swobodnie i wygodnie sięgać po zawieszone na nim ubrania. Montaż pantografu jest szczególnie zalecany w szafach, z których korzystają niskie i niepełnosprawne osoby.
 • Szuflada pionowa na krawaty i paski – moduł skrzyniowy złożony z drążka, na którym można umieścić krawaty oraz dwustronnej przegrody przeznaczonej do przechowywania pasków. Szufla jest dość wąska, a zatem zmieści się w każdej szafie oraz garderobie.
 • Szuflady – można je montować blokowo w jednej zabudowie lub jedną obok drugiej. Szuflady ze względu na to, co będzie w nich przechowywane mogą mieć rożne rozmiary oraz być uzupełnione o różnego rodzaju uchwyty, prowadnice. Najpraktyczniejsze są te z niepełnym i pełnym wysuwem z zamontowanym hamulcem zapewniającym cichy domyk. Również polecamy szuflady w systemie tipp-on, które wysuwają się po dotknięciu jej czoła. Jednak w tym przypadku nie ma możliwości zamontowania hamulca. Bez względu na typ szuflad zawsze powinniśmy odpowiednio rozplanować ich rozmieszczenie w szafie, aby ich wysuw nie był ograniczony chociażby przez drzwi mebla.
  Dość ciekawym rozwiązaniem, praktycznym i estetycznym, jest montaż w szufladzie punktowego podświetlenia, zwłaszcza w szafach i garderobach znajdujących się w zaciemnionych pomieszczeniach. Przy każdym otwarciu szuflady zapali się światło, a my bez problemu znajdziemy potrzebną nam rzecz i nie będziemy musieli zapalać głównego oświetlenia.
 • Uchwyt na rurę od odkurzacza i żelazko – Dwa elementy wyposażenia, dzięki którym uporządkujemy moduł gospodarczy w szafie lub garderobie. Uchwyt na rurę od odkurzacza utrzyma ją w jednym miejscu i nie będzie ona wypadać za każdym razem, kiedy otworzymy drzwi zabudowy. Z kolei uchwyt na żelazko pozwoli nam zaoszczędzić miejsce na pozostałych półkach, na których dotychczas było ono stawiane.

small_round2_a01.jpg-89885

small_round2_a02.jpg-23477

small_round2_a20.jpg-93924

small_round2_a24.jpg-34667

small_round2_a11.jpg-27162

small_round2_a10.jpg-12386

small_round2_a27.jpg-4307

small_round2_a26.jpg-16096

small_round2_a23.jpg-2846

small_round2_a21a.jpg-18381

small_round2_a03.jpg-10857

small_round2_a12.jpg-98122